Dřevo je historicky ověřený materiál, kterému dnešní nové technologie přinášejí nejširší uplatnění, dokonalý vzhled, úsporu tepla, jednoduchou údržbu a dlouho životnost, což jej předurčuje k masivnímu využití ve všech nových moderních domech s rychlou návratností vložených investic.

 

Okna a dveře jsou vyráběny z nastavovaných či fixních třívrstvě lepených hranolů v provedení:

  • smrk

  • borovice

  • dub

  • meranti

 

Výrobky jsou vyráběny moderními nástroji italské firmy s rádiusem na hranách R10. Takto velký rádius (běžné eurookno R4,6) je velmi pracný na dokonalé vybroušení při výrobě, ale konečný efekt je skvělý. Okno vypadá velmi masivně a výrazně se na výrobku eliminuje nejnáchylnější místo pro možné porušení lazury. Izolační sklo je uloženo v křídle okna v hloubce 23 mm, což splňuje nejnovější evropskou a českou normu pro výrobu oken a dveří.

 

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Základní impregnace je prováděna máčením celých křídel a rámů do makromolekulárního napouštědla, které chrání celé okno před plísněmi, zamodráním a dřevokaznému hmyzu.

Po několikerém přebroušení povrchů aplikujeme vysokotlakou metodou dva nástřiky silnovrstvé lazury výrobce Sokrates, na přání lze využít i jiné lazury. Tato povrchová úprava okna zabezpečuje dokonalou ochranu dřevěných částí před povětrnostními vlivy a umožňuje infiltraci par při zvýšené vlhkosti.

 

 

 

ZASKLENÍ

Tepelně izolační dvojsklo nebo trojsklo s teplým mezisklením rámečkem v provedení nerez nebo TGI (v několika barevných variantách). Součinitel prostupu tepla Ug= 1,1 W/m2K, na přání až 0,58 W/m2K Heat Mirror. Možnost zasklení ornamentálním sklem, sklem se zvýšenými požadavky na bezpečnost, ochranu proti hluku a slunečnímu záření.

 

KOVÁNÍ + OKAPNICE

Důležitým doplňkem k výše uvedeným materiálům je celoobvodové kování MACO MULTI MATIC. Zajišťuje bezproblémové ovládání okna, otevírání, vyklápění nebo mikroventilaci jednou klikou. Při uzavření dokonale a bezpečně chrání Vaše soukromí před povětrnostními vlivy a hlukem. K tomu též napomáhá dvoukomorové vysoce elastické těsnění po celém obvodu okna. Samozřejmostí jsou okapnice s přerušeným tepelným mostem. Jsou nabízeny v barvách: bílá, stříbrná, světlý a tmavý bronz.

      

 

Za příplatek lze okna osadit replikami historických klik, např. od fy Bernat.

 

MŘÍŽKY

Samozřejmostí je nabídka meziskelních mřížek v různých šířkách 8-18-26-45 mm. Vyráběny jsou v odstínech RAL, bílá, zlatá, světlý a tmavý bronz, či imitace dřeva. Velmi oblíbené jsou též dřevěné příčky na skle s duplexem.